Personal 2018-05-02T08:13:24+00:00

Personal

Utesälj

Mikael Engström
Mikael EngströmFörsäljningschef
Lena Hedvall
Lena HedvallSäljare offentliga affärer
0727-147847
0451-35101
lena.hedvall@gronsakshallen.se
Magnus Carlsson
Magnus CarlssonUtesäljsledare
Ray Johansson
Ray JohanssonSäljare privata kunder Blekinge/Småland/Öland
Jonas Lindeblad
Jonas LindebladSäljare privata kunder Södra Skåne
Fredrik Theorin
Fredrik TheorinSäljare privata kunder Skåne/Halland/Småland
Mats Yngwe
Mats YngweSäljare privata kunder Småland
Pernilla Modin
Pernilla ModinSäljare privata kunder Södra Skåne
Richard Scholz
Richard ScholzSäljare privata kunder Nordvästra Skåne

Innesälj

Christoffer Drangel
Christoffer DrangelInnesäljsledare
Cecilia Lindquist
Cecilia LindquistInnesälj
Andreas Jonsson
Andreas JonssonInnesälj
0451-35113
0727-147857
andreas.jonsson@gronsakshallen.se
Karl-David Lindkvist
Karl-David LindkvistInnesälj
0451-35177
0727-147843
kalle.lindkvist@gronsakshallen.se
Andreas Jingfors
Andreas JingforsInnesälj
Pontus Lindell
Pontus LindellInnesälj
Anton Thelander
Anton ThelanderInnesälj
Camilla Larsson
Camilla LarssonInnesälj
Leif Ekstrand
Leif EkstrandInnesälj
Wei Tran
Wei TranInnesälj
Henrik Ellman
Henrik EllmanInnesälj
Madelene Drottmar
Madelene DrottmarInnesälj

Inköp

Marek Wasik
Marek WasikFrukt/Grönt/Potatis
0451-35184
0733-154010
marek.wasik@gronsakshallen.se
Rickard Träff
Rickard TräffEko/Bryggeri/Fryst
0451-35168
0727-147840
rickard.traff@gronsakshallen.se
Anders Nilsson
Anders NilssonMejeri/Kolonial/Fryst
0451-35154
0733-152715
anders.nilsson@gronsakshallen.se
Jesper Sandberg
Jesper SandbergMejeri/Kolonial/Fryst
0451-35198
0727-147852
jesper.sandberg@gronsakshallen.se
Paul Widell
Paul WidellInköp
0451-35199
0733-152716
paul.widell@gronsakshallen.se

Distribution

Mikael Svensson
Mikael Svensson Transportansvarig
0451-35107
0727-147850
mikael.svensson@gronsakshallen.se
Jeanette Sjöstrand
Jeanette SjöstrandLogistikassistent
Stefan Martinsson
Stefan MartinssonTransportledare
0451-769976
0733-152717
stefan.martinsson@gronsakshallen.se
Thomas Hammarstedt
Thomas HammarstedtTransport Jönköping

Lager

Daniel Pettersson Wernberg
Daniel Pettersson WernbergArbetsledare
0451-351 85
Alexander Nilsson
Alexander NilssonArbetsledare
0451-351 85
Filip Svensson
Filip SvenssonArbetsledare
0451-351 85
Martin Olsson
Martin OlssonArbetsledare
0451-351 05
0727-147841
Rickard Ljunggren
Rickard LjunggrenLagerchef

Administration

Anders Larsson
Anders LarssonVerksamhetschef
0451-35181
0733-154001
anders.larsson@gronsakshallen.se
Tobias Granqvist
Tobias GranqvistIT/Statistik
0451-35165
0733-152711
tobias.granqvist@gronsakshallen.se
Andreas Jingfors
Andreas JingforsMiljö/Kvalité

Grönsakshallen Sorunda Köket

Grönsakshallen Sorunda Köket (tidigare kända som Röinge Matfabrik) är vårt alldeles egna toppmoderna rejäla produktionskök. Våra kockar står redo att hjälpa er kockar med stora uppdrag när ni kanske inte har resurser eller utrymme. Dessutom har vi en rad färdiga artiklar som är gjorda av kockar för kockar.

Eller vad sägs om en riktig rödbetssallad som är gjorda på riktiga ingredienser. Eller en stor omgång mjölksyrning? Eller en helt ren aioli?

Vi satsar på ingen eller minimal användning av E-nummer och levererar produkter som har den rätta fingertoppskänslan. Prata med din säljare idag om hur vi kan hjälpa er!

Dan Bertram
Dan BertramKökschef - Grönsakshallen Sorunda Köket
0451-35064
0733-154008
dan.bertram@gronsakshallen.se
Magnus Nilsson
Magnus NilssonKock - Grönsakshallen Sorunda Köket
0451-35119
0727-147858
magnus.nilsson@gronsakshallen.se
Rambo Duong
Rambo DuongKock - Grönsakshallen Sorunda Köket
0451-35119

Underhåll fastighet & fordon

Janne Ekelund
Janne Ekelund